Wstęp / Aktualności / Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

W odnowionym bystrzyckim kinie zabrzmiał w piątek 26 czerwca ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2025/2026. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście wspólnie podsumowali miesiące pełne pracy, sukcesów, wyjazdów, konkursów i niezapomnianych wydarzeń.

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji filmu pokazującego najważniejsze chwile mijającego roku szkolnego. Na ekranie pojawiły się wspomnienia konkursów, wycieczek, zawodów sportowych oraz licznych szkolnych inicjatyw.

– Wydawało mi się, że będzie to spokojniejszy rok, ale rzeczywistość znów pokazała coś innego. Działo się naprawdę bardzo dużo – mówił dyrektor szkoły Bogdan Sikora.

Jak co roku ważnym punktem programu było wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce, sporcie oraz działalności szkolnej.

„Uczeń z klasą”

Tytuł „Ucznia z klasą” otrzymali:

Tereza Goryczka

Ellen Bobková

Nela Worek

Emma Wierzbicka

Tobias Heczko

Justyna Siwková

Tomáš Macháč

Klara Sikora

Bartosz Navrátil

Ellen Byrtus

Justyna Szewczyk

Nikol Gill

Uczennica szkoły

Najlepszą Uczennicą Szkoły została Marieta Michalik. Nagrodę wręczył fundator wyróżnienia Ján Moder. Marieta może pochwalić się wyjątkowo udanym rokiem – zdobyła m.in. 2. miejsce w powiatowych eliminacjach Olimpiady Fizycznej, 8. miejsce w kraju, 3. miejsce w konkursie ILA w pchnięciu kulą oraz liczne sukcesy w konkursach języka angielskiego.

Talent 2026

Podczas gali Talent 2026, która odbyła się w Domu Kultury Trisia w Trzyńcu, wyróżniono uczniów szkół podstawowych i średnich z całego regionu. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

Marieta Michalik – 2. miejsce w powiatowych eliminacjach Olimpiady Fizycznej dla klas dziewiątyc.

Krzysztof Kadłubiec – laureat 4. miejsca w kategorii klas ósmych

Sportowiec szkoły

Nagrodę sportową otrzymał Adam Szewczyk. Wyróżnienie ufundowało MK PZKO w Bystrzycy.

Najlepsi matematycy i fizycy

Krzysztof Kadłubiec osiągnął znakomite wyniki w konkursie matematycznym Kangur oraz zdobył wysokie miejsce w powiatowych eliminacjach Olimpiady Fizycznej dla klas ósmych.

Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia matematyczne i fizyczne otrzymał również Andrzej Kadłubiec, zwycięzca powiatowej olimpiady fizycznej „Archimediada” oraz laureat 4. miejsca w powiatowych eliminacjach matematycznych.

Duże uznanie zdobył także Adam Šimka z klasy trzeciej, który z powodzeniem bierze udział w konkursach matematycznych przeznaczonych dla uczniów klas szóstych.

Superobecny uczeń

Nagrodę „Superobecny Uczeń” otrzymał Mateusz Wojta z klasy 6A, który opuścił zaledwie dwie lekcje.

Wyniki w nauce

Mijający rok szkolny był bardzo udany także pod względem wyników nauczania. W szkole uczyło się 191 uczniów. Aż 85 zakończyło rok z samymi jedynkami, natomiast 156 odebrało świadectwa z wyróżnieniem.

Złote Hadyny

Podczas uroczystości wręczono również Złote Hadyny – nagrody za role aktorskie w szkolnym filmie przygotowanym na festyn szkolny. Wyróżnienia otrzymali Natalia Ondraszek, Jakub Szpyrc oraz Andrzej Kadłubiec. Specjalną nagrodę przyznano także Danucie Cymerys za główną rolę w filmie „Las filmos magios”.

Pożegnanie dziewiątoklasistów

Jednym z najbardziej wzruszających momentów było pożegnanie uczniów klasy dziewiątej. Młodsi koledzy z klasy pierwszej przygotowali dla absolwentów krótki program artystyczny i życzenia powodzenia na dalszej drodze.

W imieniu rodziców przedstawiciele Macierzy Szkolnej podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną pracę, cierpliwość i zaangażowanie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wójt gminy Roman Wróbel, Ján Moder – wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Moravia Steel i Třineckich Železáren, przewodniczący Macierzy Szkolnej Maciej Szewczyk, a także przedstawiciele Rady Szkoły, Macierzy Szkolnej oraz szkolnych kół zainteresowań. Dziewiątoklasistom przekazano legitymację do PZKO.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy wspólnie zaśpiewali tradycyjne „Lato, lato”, oficjalnie rozpoczynając wakacje.

Uczniom życzono słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych ciekawych przygód i niezapomnianych chwil, a nauczycielom oraz pracownikom szkoły – zasłużonego relaksu po intensywnym roku pracy.

Więcej artykułów

Kalendář akcí