W piątek 22 maja w sali koncertowej parafii Śląskiego Kościoła Ewangelickiego A.W. w Trzyńcu odbył się XXVI Koncert Majowy w wykonaniu chórów Wiolinki i Crescendo. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy, radiowy charakter i została poświęcona 100-leciu Polskiego Radia.
Publiczność mogła wysłuchać zarówno utworów inspirowanych dawnymi audycjami radiowymi, jak i współczesnych przebojów. Mali i starsi chórzyści zaprezentowali się w bardzo różnorodnym repertuarze, a sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Na zakończenie nie zabrakło długich braw i owacji.
Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie dziewiątoklasistek, dla których był to ostatni Koncert Majowy przed odejściem do szkół średnich.
– To był naprawdę wspaniały koncert. Program był tak różnorodny i ciekawie przygotowany, że nie było miejsca na nudę. Jestem dumny, że mogę być dyrektorem tak utalentowanych uczniów i wspaniałych nauczycieli – powiedział dyrektor szkoły Bogdan Sikora.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz osób zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się Danucie Cymerys za przygotowanie programu artystycznego oraz Lucynie Bielan i Andrei Opluštil za pomoc organizacyjną i współpracę przy realizacji koncertu.