Wstęp / Aktualności / Lekkoatletyczne emocje w Trzyńcu

Lekkoatletyczne emocje w Trzyńcu

Defilada szkół, zapalenie znicza, ślubowanie sportowców i całodniowa rywalizacja na stadionie – tak wyglądały Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polskich Szkół Podstawowych, które odbyły się w piątek 29 maja w Trzyńcu. W zawodach wystartowało 411 uczniów z 24 polskich szkół podstawowych w Republice Czeskiej. Wśród sportowców nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły.

Młodzi zawodnicy rywalizowali m.in. w biegach, skoku wzwyż i w dal, rzucie piłeczką, pchnięciu kulą oraz sztafetach. Na stadionie panowała świetna sportowa atmosfera – uczniowie wspierali się nawzajem i cieszyli z sukcesów swoich koleżanek i kolegów.

Złote medale zdobyli: Kilian Žuška (50 m), Jakub Łaboj (60 m), Andrzej Kadłubiec (rzut piłeczką) oraz Jakub Dudys (1000 m).

Srebrne medale wywalczyli: Marieta Michalik (pchnięcie kulą), Adam Szewczyk (rzut piłeczką), Jonáš Dudys (1000 m), Teo Piechaczek (600 m), Natálka Ondraszek (600 m), Elen Bobková (300 m) oraz sztafeta chłopców.

Dzięki świetnym wynikom nasza szkoła uplasowała się na bardzo dobrym 4. miejscu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za piękną reprezentację szkoły.

Więcej artykułów

Kalendář akcí